Ana Sayfa / Finans / Garanti Bankası, UK Export Finance ile Türkiye’de ilk finansmanını yaptı

Garanti Bankası, UK Export Finance ile Türkiye’de ilk finansmanını yaptı

Garanti Bankası, UK Export Finance ile Türkiye’de ilk finansman işlemini gerçekleştirdi.

Garanti Bankası açıklamasına göre, banka geçen yıl işbirliği anlaşması imzaladığı İngiltere’nin ihracat kredi kuruluşu UK Export Finance (UKEF) ile “UKEF Doğrudan Finansman Programı” kapsamında dünyadaki ikinci, Türkiye’deki ilk finansman işlemini yaptı.

UKEF’in sunduğu kredide aracı, düzenleyici ve teminat aracısı olarak yer alan Garanti Bankası, Türkiye’nin güneydoğusunda bulunan doğalgaz kombine çevrim santralı projesine 23,6 milyon avro tutarında 10 yıl vadeli finansman temin etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Onur Genç, şunları kaydetti:

“UKEF’in Doğrudan Finansman Programı’na katılarak İngiltere işlemlerinin finansmanı konusunda müşterilerimize yepyeni bir çözüm sunduk. Bu program kapsamında Türkiye’deki ilk işlemi gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. UKEF’in bu program altında Dünyadaki ikinci finansman işleminin Garanti ile yapılması uluslararası alanda bankamıza duyulan güven ve dış ticaret konusundaki yetkinliğimizi gösteriyor. Dış ticaretteki öncü rolümüz doğrultusunda, yeni ürünler ve faydalı çözümler sunmaya devam edeceğiz.”

Verilen bilgilere göre, “UKEF Doğrudan Finansman Programı” İngiltere’den ithalat yapan firmalara, uygun koşullarda uzun vadeli finansman imkanı sağlıyor.

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir