Ana Sayfa / Politika / Esnafın gecikmiş borç faizi silinecek
Binali-Yildirim

Esnafın gecikmiş borç faizi silinecek

Başbakan Yıldırım, esnaf ve sanatkarların borçlarının geçikmiş faizlerinin silineceğini, geri kalan kısmının da yapılandırılacağını duyurdu.

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

İsrail’le varılan mutabakata atıfta bulunan Yıldırım, “Bu dönem dostlarımızı arttıracağız, düşmanlarımızı azaltacağız” dedi. Yıldırım ayrıca Türkiye’nin Akdeniz’deki bütün komşularıyla ilişkilerini geliştireceğini bildirdi.

Yeni fasıl açılıyor

Başbakan Yıldırım, “18 Mart’ta yapılan Türkiye – Avrupa Birliği zirvesinde 33 No’lu Mali ve Bütçesel Hükümler Faslı, Hollanda dönem başkanlığı dolmadan, ayın 30’unda müzakereye açılacaktır, bunun kararı verilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadesini kullandı.

Esnafların gecikmiş borç faizi silinecek

“Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliyoruz,. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz” açıklamasını yapan Binali Yıldırım, “Bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını, 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Mahkeme kararına ihtiyaç duyulmayacak

Yıldırım, “Evlenme, ölüm gibi nüfus olayları için artık nüfus müdürlüklerine gitmeye ihtiyaç kalmayacak. Vatandaş, mahkeme kararına ihtiyaç duymadan adlarını, soyadlarını değiştirme hakkına sahip olacak” dedi ve ekledi:

“Pasaport ve ehliyet işleri artık nüfus idarelerinden yapılacak. Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen köylerin muhtarları ile il ve ilçe müftülerine resmi nikah kıyma yetkisi verilecek”

 

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir