Ana Sayfa / Politika / Erdoğan’dan miting yorumu

Erdoğan’dan miting yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yenikapı’daki mitinge katılmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile görüştü. Görüşme sonrası, iki lider ortak basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması sonrası pazar günü Yenikapı’da gerçekleştirilecek miting ile ilgili sorulan bir soruya, “Öncelikle Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu’na yazılı olarak davetimi yapmıştım, çünkü pazar günü yapılacak mitingin demokrasi ve şehitlerimize sahip çıkma meselesini önemsiyorum.

Netice olarak davetimizin tamamı bu sabah gerçeklemiş oldu. Şimdi pazar günü gelecek olan tüm davetlilerimizle birlikte, hazırlanan program kapsamında, sadece İstanbul’da yapmıyoruz, aynı şekilde 80 ilde toplanılacak. Programın içerisinde birsürü etkinlikler var. Ordunun mehteri 239 kişiyle yerini alacak. Çünkü 239 şehit verildi.

Tüm İstanbul halkını artniyetsiz, tek özellik herkes Türk bayrağıyla orada olacak. Orada tek bayrak, tek yürek olarak, milletimiz olarak el ele, tek vatan tek devlet anlayışıyla buluşacağız” cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir