Ana Sayfa / Politika / Erdoğan: Kara paranın babaları Pensilvanya’da
recep-Tayyip-Erdogan

Erdoğan: Kara paranın babaları Pensilvanya’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyareti öncesi havalimanında yaptığı açıklamada, ABD’de tutuklanan işadamı Zarrab hakkında ilk kez konuştu…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 53 ülke ve 4 uluslararası kuruluşun katılacağı, ABD’de düzenlenecek 4. Nükleer Zirvesi öncesi havalimanında açıklamada yaptı.

Washington’da gerçekleştirilecek zirve esnasında çok önemli görüşmeler gerçekleştirileceğini belirten Erdoğan, ‘Ziyaretim esnasında ülkelerin liderleriyle ve iş dünyasıyla geniş kapsamlı görüşmelerim olacak. Dar kapsamlı olarakta Amerikan’ın çok üst düzey yatırımcılarıyla bir toplantımız olacak. Akademik çevreden de görüşmelerimiz var. Basın ve kanaat önderleriyle bir araya gelerek son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirme fırsatımız olacak’ açıklamasını yaptı.

“Kara paranın babaları Pensilvanya’da”

Reza Zarrab’la ilgili olarak sorulan bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan şu cevabı verdi:

“Bu konu aslında ülkemizi ilgilendiren bir konu olmadığı gibi bir kara para aklama konusuyla ilgili bir bilgimiz de yok.Karaparanın babaları Pensilvanya’da duruyor. Bunlara oradaki yetkili merciler uygulama yaptı mı? Paralel yapı charter okulları ile milyonlarca dolar söğüşledi, önce bunlara soruşturma başlatsınlar.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir