Ana Sayfa / Şirketler / Doğa Okulları burs sınavına 100 bin başvuru
Doga-koleji

Doğa Okulları burs sınavına 100 bin başvuru

Doğa Okulları’nın bugün gerçekleştirdiği bursluluk sınavına toplamda 95 bin 521 öğrenci başvuru yaptı.

Doğa Okulları tarafından yapılan açıklamaya göre, bursluluk sınavına katılan 3, 4, 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencileri, elde ettikleri başarı doğrultusunda yüzde 5′ ten yüzde 100’e kadar farklı oranlarda burs imkanı kazanacak.

Sınava; 21 bin 160 iç, 74 bin 361 adet dış başvuru talebi alan Doğa Okulları, böylece öğrenci ve veli memnuniyetini de göstermiş oldu.

Verilen bilgiye göre, Doğa Okulları’nda; teknoloji konseptine sahip kampüslerde öğrenciler, Bilgisayar Laboratuvarı, Ipad Sınıfı, 3D Laboratuvarı, Düşler Atölyesi, Dijital Fotoğrafçılık Stüdyosu, Kurgu Odası, Reji Odası, TV Stüdyosu gibi alanların teknik imkanlarından yararlanarak derslerini işliyor. Bu alanlara özgü mesleki deneyimler elde edilirken, gelişen teknolojinin günlük hayata entegrasyonu da sağlanmış oluyor.

Doğa Okulları Bilim Kampüslerinde “bilime dokunan eğitim” kavramını hayata geçirerek klasik eğitim anlayışının ötesine geçiyor. Öğrenciler bilimin verdiği heyecanı yakalayarak, farklı bakış açıları geliştirerek, deneyimleyerek ve gözlemleyerek yetişiyor.

Doğa Okulları,  dünyanın en saygın ve önemli eğitim akreditasyonu şirketi Pearson tarafından, Türkiye’de ilk defa K-12 seviyesinde onayladığı bir eğitim  modeli t-MBA dersleri ile öğrencilerini yetiştiriyor.

t- MBA Akademik Programı ile öğrenciler ekonomi, pazarlama, para yönetimi, girişimcilik, insan kaynakları, uluslararası ilişkiler ve AB ilişkileri, yönetim ve organizasyon, ticaret hukuku, sistem dinamikleri ve veri madenciliği derslerini görüyor.

Her sene düzenlenen iş projesi yarışmaları öğrencilere bu derslerde öğrendikleri kavramları pratiğe geçirme şansı da tanınıyor.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir