Ana Sayfa / Dünya / ddfs.com’dan yıllık 10 milyon dolar ciro

ddfs.com’dan yıllık 10 milyon dolar ciro

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, ddfs.com’da yıllık 300 bin parça ürün satışı ile 10 milyon doların üzerinde ciro yakaladıklarını bildirdi.

Dosso Dossi’den yapılan açıklamaya göre şirketin yurt dışındaki müşterilere internet üzerinden toptan satış yaptığı ddfs.com, yıllık 10 milyon dolar ciroya ulaştı.

Eraslan, piyasa koşullarının çok hızlı değiştiği günümüzde alıcıların en az zaman kaybı ile en uygun maliyetli ürüne ulaşmak isteğini hatırlattı.

Sibirya’dan Şili’ye kadar 50 ülkede 3 bin 500 toptan alıcıya hizmet verdiklerini aktaran Eraslan, Türkiye’den yurt dışına toptan hazır giyim satışı yapan en büyük site olan ddfs.com’u ziyaret eden alıcıların 60-70 fabrikanın ürünlerini bir arada görme imkanı bulduğunu dile getirdi.

Eraslan, online satışlarında yüzde 5 indirim yaptıklarını,alıcının ulaşım ve konaklama için harcayacağı paranın da cebinde kaldığına işaret ederek, “Örneğin Kazakistan’daki bir müşterimiz İstanbul’a gelmeden ddfs.com’dan alışverişini yaptığında bu yolla en az 2 bin-2 bin 500 dolar tasarruf ediyor.” ifadelerini kullandı.

Satışlarını son 1 yılda yüzde 30 artırdıklarını, ayda ortalama 25 bin parça ürün satıp 850-900 bin dolar ciro yaptıklarını anlatan Eraslan, şunları kaydetti:

“Yıllık olarak 300 bin parça ürün satışı ve 10 milyon doların üzerinde bir ciroyu yakaladık. Bu başarıda Dosso Dossi olarak büyük bölümüyle 10 yıldır çalıştığımız alıcılarımız nezdinde oluşturduğumuz güvenilirliğin ve düzenlediğimiz fashion showların büyük payı var. Her gün yaklaşık 300 yeni ürün eklenen ddfs.com, dinamik yapısıyla da müşterilerimizden büyük rağbet görüyor. Online satışta mevcut büyüme potansiyelinin önümüzdeki dönemde artarak devam etmesini bekliyorum. ddfs.com’a en büyük ilgiyi Kazakistan’daki alıcılar gösteriyor. Kazakistan’ı, Kırgızistan ve Rusya izliyor.”

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir