Ana Sayfa / Politika / Davutoğlu’ndan Bursa patlamasına açıklama

Davutoğlu’ndan Bursa patlamasına açıklama

Başbakan Davutoğlu Bursa’da gerçekleşen canlı bomba saldırısının ardından olaya ilişkin ilk açıklamasında ‘Terör faaliyetlerine karşı en kararlı tutumu sergilemeye devam edeceğiz dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Bursa’da gerçekleşen canlı bomba saldırısıyla ilgili ilk açıklamasında “Bu terör saldırıları, Türkiye’nin terörle mücadele konusundaki kararlı tutumundan geri adım atmasına sebebiyet vermeyecektir. Nerede ne şekilde olursa olsun mutlaka teröriste ve terör faaliyetlerine karşı en kararlı, ilkeli ve etkin tutumu sergilemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar’ın başkenti Doha’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

“Ülkemize, halkımıza, huzurumuza dönük bir saldırı”

Bursa’da bir terör saldırısı gerçekleştirildiğini hatırlatan Davutoğlu, şunları kaydetti:

Ülkemize, halkımıza, huzurumuza dönük bir saldırıdır. 8 vatandaşımız yaralandı. Elhamdülillah ağır yaralı vatandaşımız yok. Saldırıyı gerçekleştiren terörist öldü. Bir kez daha halkımıza, bu saldırı dolayısıyla direnç gösterme hususundaki kararlı tutumu dolayısıyla takdirlerimi ifade ediyorum. Geçmiş olsun dileklerimi bütün halkımıza iletiyorum.”

“Teröristin kimliği konusundaki çalışmalar sürdürülüyor”

Bursa’daki terör saldırısını gerçekleştiren teröristin kimliğinin tespiti çalışmalarının güvenlik güçlerince sürdürüldüğüne işaret eden Davutoğlu, “İçişleri Bakanımızla Bursa Valimizle de yakın bir istişarede bulunduk, inşallah teröristin de kimliği tespit edilecek ve arkasındaki bütün güçler ağ, network ortaya çıkarılana kadar da bu çalışmalar kararlılıkla devam edecek.” diye konuştu.

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir