Ana Sayfa / Politika / Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘gözaltı’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘gözaltı’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’daki saldırı sonrası düzenlenen operasyonlarda 14 kişinin gözaltına alındığını belirterek, ‘Zincir sökülmeye başlamıştır’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı karargahını ziyaretinde, Ankara’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Zincir sökülmeye başlamıştır, 14 kişi göz altındadır. Benim kesinlikle şu anda tahminim 14, bu 14 ile kalmayacak, bunun gerisi de gelecektir. Çünkü bu işin uzantılarının içeride ve dışarıda olduğu görülmüştür, görülmektedir. Bu olay şunu göstermiştir, Türkiye’de son dönemde cereyan eden terör eylemleri karşısındaki operasyonlarımız ciddi manada neticesini vermektedir. Bu aldığımız neticeler özellikle ülkemizde, ağırlıklı olarak bölge halkında olumlu neticeler vermektedir” dedi.

‘Ortaya çıkmış vaziyette’

PYD’nin saldırıyı kabul etmediğini ancak belgelerin aksini kanıtladığını belirten Erdoğan, “Gerek PKK gerekse PYD’nin her ne kadar başında olanlar bu işin kendileriyle alakalı olmadığını söylüyorlarsa da bu iş, son olarak İçişleri Bakanlığımızın da tüm istihbarat örgütlerimizin de elde ettiği bilgiler, belgelerle bunlara ait olduğu ortaya çıkmış vaziyettedir” açıklamasını yaptı.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir