Ana Sayfa / Politika / CHP’den Artvin’e yardım gönderilmeye başladı
CHP

CHP’den Artvin’e yardım gönderilmeye başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda, İstanbul’daki CHP’li belediyelerin sel ve heyelan bölgesine yardım göndermeye başladığı bildirildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yazılı açıklamasında, CHP’nin sel felaketiyle sarsılan Artvin için harekete geçtiğini belirtti.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla İstanbul’daki CHP’li belediyelerin organize olduğunu ve bölgeye yardım göndermeye başladıklarını aktaran Ağbaba, kuru gıda, temizlik malzemeleri, su gibi temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra sel felaketinin açtığı yaraların sarılması için gerekli araç, gereç ve teçhizatın da bölgeye gönderildiğini kaydetti.

CHP’li belediyelerin bugüne kadar mağduriyet yaşanan her yere yardıma koştuğunu ifade eden Ağbaba, şunları kaydetti:

“Silopi, Suruç, Kerkük, Bosna yardımlarının ardından bugün de sel felaketine maruz kalan Artvin halkının yanında olacağız. İstanbul Belediyelerimiz organize olarak hemen yardımları göndermeye başladılar. Yarın da Büyükçekmece Belediye Başkanımız Hasan Akgün başkanlığında bir heyet bölgede belediyecilik bakımından teknik incelemelerde bulunarak olayın nedenleri, bugünkü durum ve bundan sonra zarar gören bölgelerin nasıl ayağa kaldırılacağı konusunda detaylı bir rapor hazırlayacak. Bundan sonra da çalışmalarımız ve yardımlarımız sürecek. Artvin halkıyla dayanışma içinde olacağız.”

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir