Ana Sayfa / Şirketler / CarrefourSA’dan çocuklara taze gıda eğitimi
Carrefoursa

CarrefourSA’dan çocuklara taze gıda eğitimi

Taze gıdayı her fırsatta öne çıkaran CarrefourSA ile Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) arasında yapılan iş birliği çerçevesinde “Gezegen C” isimli tiyatro oyunu Türkiye’nin her yerinde çocuklar için sahnelenecek ve taze gıdanın önemi vurgulanacak.

CarrefourSA’dan konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, galası 9 Ocak’ta BKM’de yapılacak “Gezegen C”  tiyatro oyunu, daha sonra 14 farklı ilde sahnelenecek. Oyun, 23 Nisan’da yine İstanbul’da son kez çocuklarla buluşacak.

CarrefourSA, marketlerinden CarrefourSA Kart ile yapılacak alışveriş karşılığında tüketicilere ücretsiz 2 kişilik bilet hediye edecek. “Gezegen C”, 10 Ocak’ta Kocaeli Sabancı Kültür Merkezinde, 16 Ocak’ta Mersin Kongre Sarayında ve 23 Ocak’ta Ege Üniversitesi AKM’de çocuklar için sahne alacak.

– Taze gıda seven İnek C’nin keyifli macerası

Açıklamada, tiyatro oyununun içeriğine ilişkin şu bilgilere yer verildi

“Müzikler, danslar ve sepetler dolusu meyve ile sebze… Gezegen C’nin sembolü İnek C, yaşanan tüm eğlencenin ortasında aslında hiç de mutlu değildir. Önüne konulan sepetlerdeki meyve ve sebzelerin tadına bakan İnek C, sebze ve meyvelerin bayat olması nedeniyle mutlu olmaz. İnek C’nin durumuna üzülen Gezegen C’nin iki sevimli çocuğu Toprak ve Su, İnek C ile sohbet eder ve bayat sebze – meyvelerin iç yüzünü öğrenir.

Toprak ve Su, İnek C’nin bahsettiği Işıklı Kuyu’ya atlayarak kendilerini bir anda dünyada bulurlar. Bu sırada, bütün olan biteni gören ve herkese bayat ürün vererek saygınlığını kazanan kötü adam Bay Bayat, onları her ne pahasına olursa olsun durdurmak için peşlerinden gider. Toprak ve Su,  kendilerini ışıklı kuyu sayesinde sırasıyla bütün mevsimlerde bularak en faydalı meyve sebzelerle tanışırlar ve nasıl yetiştirildiklerini öğrenirler. Bu arada Bay Bayat, her fırsatta Toprak ve Su’yu durdurmaya çalışır.”

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir