Ana Sayfa / Şirketler / BTA, Maskat’la yedi ülkede 15 havalimanına ulaştı

BTA, Maskat’la yedi ülkede 15 havalimanına ulaştı

BTA, yurtdışındaki büyüme atağını Umman Maskat Havalimanı ile sürdürüyor. Şirket, Maskat Havalimanı’nın yiyecek-içecek alanlarının 10 yıllığına işletmesi için açılan ihalede tercih edilen marka oldu.

Yiyecek-içecek sektörünün lider oyuncularından BTA, Umman’ın giriş kapısı Maskat Havalimanı’nda yiyecek-içecek alanlarının işletmesi için açılan ihalede tercih edilen şirket oldu. Maskat Havalimanı’nda toplam 3 bin 150 metrekare alanda 20 noktada faaliyet gösterecek olan BTA, 2017 yılında hizmete başlayacak. BTA, kendi konseptlerinin yanı sıra dünyaca ünlü zincir markaları da havalimanına taşımayı planlıyor.

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, “İstanbul Atatürk Havalimanı’nda her gün farklı kültürlerden on binlerce misafirimize hizmet vererek edindiğimiz deneyimle dünyanın her yerinde tercih edilen bir marka haline geldik. Misafirlerimizin ihtiyaç ve beklentilerini yakından takip ederek uygun konseptler yaratıyoruz. Kendi markalarımızın yanı sıra iş ortaklarımızın alt işletmeleriyle oluşturduğumuz doğru mağaza karmasıyla hizmet sunuyoruz. Daha önce Salalah Havalimanı’nda sunduğumuz hizmeti Umman’ın başkenti Maskat’a da taşıyarak misafirlerimizi ağırlayacak olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Şu an Türkiye’nin yanı sıra Makedonya, Gürcistan, Tunus, Umman, Suudi Arabistan ve Letonya’da faaliyet gösteriyoruz. BTA olarak, uluslararası alanda büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

Umman’ın başkenti Maskat’ın giriş kapısı olan havalimanı 2015’te yaklaşık 9 milyon yolcuya hizmet verdi. Maskat Havalimanı’nın, 2017’de 11 milyon yolcuya ulaşması öngörülüyor. Şirketin bu yeni operasyonda yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.

BTA, geçtiğimiz yıl da Umman’da Salalah Havalimanı’nın da yiyecek-içecek alanlarının işletmesini kazanmıştı.

BTA Food and Services Group hakkında:

TAV Havalimanları’na bağlı olarak Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya ve Suudi Arabistan’da toplam 15 havalimanında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve Maslak’taki yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’da uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunan BTA Food and Services Group, 1999 yılında kuruldu. Havalimanlarında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve UNIQ İstanbul’da yaklaşık 500 aşçısıyla günde yaklaşık 100 bin yolcuyu ağırlayan BTA, dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini konuklarına sunuyor.

BTA, havalimanlarında, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) iskeleleri, arabalı vapur ve feribotlarında ve UNIQ İstanbul’da yaklaşık 50 bin metrekare alanda konseptini kendi yarattığı ya da alt işletmesi olarak yönettiği markalarla hizmet veriyor. BTA, havalimanları, İDO ve UNIQ İstanbul’da 260’ı aşan noktada kafe ve restoran işletiyor. BTA tarafından 2006 yılında kurulan ve 2014’te 5 milyon avro yatırımla büyütülen unlu mamul üretim tesisi Cakes & Bakes ise bugün ayda 5 milyon adet üretim hacmiyle içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu pek çok firmanın unlu mamul, pastacılık, sandviç ve hazır yemek ürünlerini tedarik ediyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2004’ten bu yana Türkiye’nin ilk havalimanı oteli TAV Airport Hotel’in işletmesini yürüten BTA, 2014 yılında da ikinci otelini İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda açtı. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor. BTA, Gıda 360 ile de İstanbul’da ev dışı tüketim sektörü oyuncularına, sektörün en önemli ihtiyacı olan, tek merkezli yaklaşımla hizmet sunuyor. İş modelini ‘’her şey tek seferde, tek fatura ve tek tedarikçiyle” anlayışı üzerine kuran Gıda 360, oteller, kafeler, restoranlar ve catering firmaları gibi sektör oyuncularının gıdaya dair tüm ihtiyaçlarını mükemmel müşteri hizmeti odağıyla tek noktadan karşılıyor.
www.bta.com.tr

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir