Ana Sayfa / Gündem / Batman’a 450 yataklı Kadın Doğum Hastanesi

Batman’a 450 yataklı Kadın Doğum Hastanesi

Sağlık Bakanlığı tarafından 2014 yılı yatırım programı kapsamına alınan ve geçen yıl temeli atılan Batman Kadın Doğum Hastanesinin gelecek yıl hizmete girmesi planlanıyor.

İki blok halinde yapılacak ve maliyeti 73 milyon lirayı bulacak Batman Kadın Doğum Hastanesi, 11 katlı ve 450 yatak kapasiteli olarak planlandı. Hastanede 2 kişilik ve suit odalar da yer alacak.

Kapalı alanı 47 bin 640 metrekare olan hastanede, 87 poliklinik, 48 yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 18 erişkin yoğun bakım ünitesi ve 8 ameliyathane bulunacak.

İhale şartnamesinde 800 iş gününde tamamlanması planlanan hastanede, 750 işçi vardiyalı çalışıyor.

Hastane inşaatında incelemede bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanenin önümüzdeki yıl hizmete girmesinin planlandığını söyledi.

Hastanenin sadece Batman’a değil, bölgeye hitap edeceğini anlatan Bodakçi, şöyle devam etti:

“İnşaatın bitme süresi 800 gün, ancak yüklenici firma daha erken teslim etmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. 2017 yılı sonlarına doğru hastanemizin teslim alınmasını planlıyoruz. İnşallah Batman’ımıza, bölge halkına hayırlı olur.”

Proje Müdürü Serdar Kaya da geçen yıl kasım ayında hastanenin inşasına başladıklarını ve 800 günde bitirilmesinin öngörüldüğünü bildirdi.

İnşaatta iş güvenliğinin esas alındığını ifade eden Kaya, “İnşallah hastaneyi 28 teknik personel ve 750 çalışanımızla daha erken bitirmeyi planlıyoruz.” dedi.

 

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir