Ana Sayfa / Enerji / Başkentgaz sayaç değişiminin ücretsiz yapacak
Dogalgaz

Başkentgaz sayaç değişiminin ücretsiz yapacak

Başkentgaz Genel Müdürü Burhan Özcan, “Ankara’da kış ayları zorlu geçiyor, kartlı sayaçlar eksi derecelerde sıklıkla arızalanabiliyor. Gaz akışı sağlanamıyor ve abonelerimiz büyük zorluklar yaşıyor. Bunların önüne geçebilmek için mekanik sayaçlara geçiş kampanyası başlattık. Amacımız abonelerimizin doğal gaz konforunu kesintisiz yaşayabilmeleridir” değerlendirmesinde bulundu.

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre,  özellikle kış aylarında yaşanan sayaç sorunlarını sona erdirmek için değişim çalışmalarına hız verildi.

Kartlı sayaç kullanımının yaygın olduğu ilk ve tek doğalgaz bölgesinin Ankara olduğu anımsatılan açıklamada, Başkentgaz’ın 961 bin kartlı ve 680 bin mekanik sayaç kullanan toplam 1.65 milyon aboneye hizmet verdiği vurgulandı.

Genel Müdür Özcan, sayaçların kartlı olması ve kiracı değişimlerinde yeni kullanıcıların kendi adlarına doğalgaz kullanım sözleşmesi imzalamadan, sayaç kartını teslim alarak gaz kullanımına devam edilmesinin doğalgaz piyasası mevzuatına aykırılık oluşturmasının yanı sıra kullanımdan kaynaklanan borçların ilk abone üzerinden takip edilmesi nedeniyle ilgisi olmayan kişilerin mağduriyetine yol açtığına dikkati çekti.

Gaz takip etme, gaz yükleme ve sınırlı gaz alımı gibi sıkıntıların mekanik sayaçla sona ereceğini belirten Özcan, şunları kaydetti:

“Ankara’da kış ayları zorlu geçiyor, kartlı sayaçlar eksi derecelerde sıklıkla arızalanabiliyor. Gaz akışı sağlanamıyor ve abonelerimiz büyük zorluklar yaşıyor. Bunların önüne geçebilmek için mekanik sayaçlara geçiş kampanyası başlattık. Amacımız abonelerimizin doğal gaz konforunu kesintisiz yaşayabilmeleridir.”

Başkentgaz sayaç değişiminin ücretsiz yapılacağını da açıkladı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir