Ana Sayfa / Sivil Toplum / Bakan Ünal ATO heyetini kabul etti

Bakan Ünal ATO heyetini kabul etti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, turizm yatırımı yaparken birçok bürokratik engelle karşılaştıklarını, yatırım için 9 ayrı kurul ve kurumdan izin alınması gerektiğini belirterek, “Yabancı yatırımcıyı ülkemize çekmek için bu izinlerin tek kalem olarak Kültür ve Turizm Bakanlığından alınmasını öneriyoruz” ifadesini kullandı.

Bezci, yazılı açıklamasında yönetim kurulu, meclis ve komite üyeleriyle Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını bildirdi.

Görüşmede Bakan Ünal’a, oda hakkında bilgi verdiğini aktaran Bezci, ATO’nun Ankara’ya kazandırdığı 3 bin 200 kişilik Congresium Fuar ve Kongre Merkezinin ardından uluslararası bir fuar merkezi yapmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi ile çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Bezci, ATO’nun 150 bine yakın üyesinin inşaattan turizme varan geniş bir alanda sürdürdüğü faaliyetlere değinerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Antalya’da turizm yatırımı yapan firmaların birçoğu ATO üyesi. Türkiye’de yapılan pek çok reforma rağmen yatırım yapmak hala güç, özellikle turizm yatırımları yaparken bir çok bürokratik engelle karşılaşıyoruz. Bir yatırım izni alabilmek için 9 ayrı kurul ve kurumdan izin alınması gerekiyor. Yabancı yatırımcıyı ülkemize çekmek için bu izinlerin tek kalem olarak Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılmasını öneriyoruz. Yatırımcılar izinler için çok fazla zaman kaybediyor. Bizler yatırım yapıp, istihdama katkı sağlayacak, turist getirip, ekonomiye gelir sağlayacağız. Yatırımların kolaylaştırılmasını istiyoruz.”

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir