Ana Sayfa / Tarım / Bakan Çelik kereviz üreticisini kabul etti
Faruk-celik

Bakan Çelik kereviz üreticisini kabul etti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, üreticilerle yaptığı telefon görüşmeleri çerçevesinde daha önce görüştüğü Sakaryalı kereviz üreticisi Selami Çelik’i makamında kabul ederek talep ve sorunlarını dinledi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sakarya’nın Geyve ilçesinde kereviz üretimi yapan Çelik, üretim aşamalarında iklim şartlarının da etkisiyle yaşanan sorunların yanında paketleme ve pazarlama konularındaki taleplerini dile getirerek, Bakan Faruk Çelik’ten destek istedi.

Bölgedeki Safibey, Umurbey, Çengel ve Bayat köylerinde kereviz üretimi gerçekleştirildiğini belirten Selami Çelik, özellikle temizleme, ayıklama ve paketleme konusunda tesise ihtiyaç duyduklarını aktardı.

Konuyla ilgili gerekli inceleme ve değerlendirmelerin yapılacağını belirten Bakan Çelik, Sakarya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürüne bölgede çalışmalar yapılması konusunda telefonla talimat verdi.

Bakanlığın bir amacının da üreticiye yol göstermek olduğuna işaret eden Faruk Çelik, “Başta il ve ilçe teşkilatları olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar üreticinin işlerini kolaylaştırmak için vardır. Üreticiye ürün planlamasından tesis kurulmasına kadar her konuda yol göstermek gerekir. İl müdürlüğümüz, bölgede kerevizle geçimini sağlayan üreticilerimizle bir araya gelecek. İlgili tüm kesimlerin de bu toplantıya iştirak etmeleri sağlanacak. Üretici kardeşlerimizin sorun ve beklentileri yerinden tespit edilecek. Ona göre adımlar atılacak” ifadelerini kullandı.

Kereviz üreticisi Selami Çelik, Bakan Faruk Çelik’e teşekkür ederek, kendisini köylerine davet etti.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir