Ana Sayfa / Şirketler / Aksigorta’dan 1,6 milyar lira prim

Aksigorta’dan 1,6 milyar lira prim

Aksigorta’nın 2015 yılı finansal sonuçları açıklandı. 2015’te 1,622 Milyar TL prim üreten Aksigorta, trafik dışı branşlardaki prim üretimini yüzde 3 artırdı. 2015’te uyguladığı düşük penetrasyonlu, büyüme potansiyeline sahip branşlara odaklanma stratejisinden de olumlu sonuçlar aldı. Geçtiğimiz yıl, yangın branşında sektöre paralel büyüyen Aksigorta, sektörün yüzde 19 büyüme kaydettiği sorumluluk ve ferdi kaza branşlarında yüzde 23 gibi önemli bir büyüme sergiledi. Aksigorta, ürün portföyünü daha kârlı bir dengeye oturtarak oto dışı branşların portföyü içindeki payını yüzde 52’ye yükseltti.

2016’DA PEK ÇOK YENİ VE İNOVATİF ÜRÜN GELİYOR

2015 yılında sektörün izlediği stratejiden farklı bir yol haritasıyla ilerlediklerini belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, trafik sigortalarında doğru fiyatlandırma yaparak fiyat odaklı pazar payı alma çabasına girmediklerini, sağlık sigortalarında mevcut pazarın koşullarını göz önüne alarak daha yaratıcı iş modellerini hayata geçirdiklerini söyledi. Yeni ve yaratıcı ürünler tarafında Aksigorta’nın konumunu daha da zenginleştirdiklerini belirten Uğur Gülen, şunları söyledi:

“Maden Çalışanları Ferdi Kaza Sigortası’nda çok önemli bir yol aldık, bu alanda yüzde 60-70 pazar payına ulaştık. Sağlık’ta gelişmiş sigorta pazarlarında uygulanan ancak Türkiye’de bir ‘ilk’ olma özelliği taşıyan yeni bir iş modeline imza attık. Bu iş modeli doğrultusunda Aksigorta olarak öncesinde olduğu gibi sağlık ürünlerimizin satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmeye devam ederken, yatarak ve ayakta sağlık ürünlerine yönelik operasyonel ve teknik altyapı hizmetleri ile bu ürünlerin sigorta riskinin paylaşımına dair ana desteği Acıbadem Sigorta’dan almaya başladık. Aksigorta’nın satış gücü ve geniş dağıtım kanallarının avantajı ile Acıbadem Sigorta’nın sağlık sigortalarındaki uzmanlığı ve gelişmiş altyapı gücünü birleştirdik. 2016’da sigortalılarımızı daha pek çok yeni, inovatif ürün ve hizmetlerimizle tanıştıracağız.”

Aksigorta hakkında: 1960 yılında kurulan Aksigorta, Türkiye’nin dört bir yanındaki bireysel ve kurumsal müşterilerine, 700 çalışan, 16 bölge müdürlüğü, 2.000’i aşkın bağımsız acente, 990 Akbank şubesi, 69 broker ve 3.600 anlaşmalı kurum ile hizmet vermektedir. Sağlıktan kaskoya, işyeri paketinden sorumluluk sigortalarına kadar çok sayıda ürünü sunan Aksigorta, Türkiye’de sektörün büyümesine, toplumsal sigorta bilincini mümkün olan her koldan geliştirmeye, sigortacılık ürünlerini ve hizmetlerini toplumun tüm kesimlerine ulaştırmaya odaklanmaktadır. Aksigorta, tecrübesini, bilgisini, imkanlarını, müşterilerine doğru çözümleri sunmak, olumlu bir deneyim yaşatmak ve onların, aileleri ile birlikte geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılmak için kullanmaktadır. 2011 yılında Sabancı Holding’in dünya devi Belçikalı Ageas ile yaptığı ortaklığın ardından, Sabancı Holding %36, Ageas %36 hisseye sahip olmuştur. Kalan %28’lik hisse ise İMKB ulusal pazarında işlem görmektedir.

 

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir