Ana Sayfa / Politika / Akşener hakkında başlatılan inceleme

Akşener hakkında başlatılan inceleme

MHP Genel Merkezi’nce eski milletvekili ve genel başkanlığa adaylığına açıklayan Meral Akşener hakkında inceleme başlatılması, Akşener ekibinin moralini bozmadı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, parti yönetiminin bu kararını, Akşener’e yakın isimler “Genel Merkez kendi ayağına kurşun sıkıyor” sözleriyle değerlendirdi. Aynı kaynaklar, “Zaten bazı teşkilatları feshettiği için genel merkeze tepkili olanlara, bu kararla yenileri eklendi” dedi.

Öte yandan kararın medyada yer almasının ardından hem Twitter hem de Facebook gibi sosyal medya kanallarında “AkşenereDokunma” etiketi hızla yayıldı.

Muhalefet cephesinde, genel merkezin, Akşener hakkında, disiplin kurulu vasıtası ile alabileceği bir ihraç kararının olağanüstü kongrede delege oyları ile iptal edilebileceği ve “ülkücü iradenin Akşener’in genel başkanlığının önünün kesilmesine izin vermeyeceği” yorumları yapılıyor.

Akşener, cuma günü katıldığı bir televizyon programında “Eğer bu çevrelerin iddiaları doğru ise yani, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu bir paralel projesi ise ben de MHP için bir paralel projesiysem baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor. Ama bu doğru değil. Türkiye’de son dönemde birisinin kafasına bir taş düşse bundan birkaç yıl evvel Ergenekoncu’ydu, şimdi paralelci, yarın ne olacak bakacağız.” ifadesini kullanmıştı.

Genel Merkez bu ifadelerin ardından, Akşener’in 1 Kasım seçimlerinden sonraki açıklamalarına yönelik inceleme başlatmış, partiye yakın kaynaklar ise incelemenin ardından Akşener’in kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilebileceğini belirtmişti.

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir