Ana Sayfa / Şirketler / Akbank’ta yeni hesap açtıranlara “Kumbirik” hediye
Akbank

Akbank’ta yeni hesap açtıranlara “Kumbirik” hediye

Akbank’ın “Uğurböceği” kumbarası yenilendi. Banka çalışanlarının çocuklarından en çok oyu alan kumbara, “Kumbirik” adıyla Akbank’ın yeni kumbarası oldu.

Akbank’tan yapılan açıklamaya göre banka, çocukları eğlenceli, ilham verici ve sürükleyici maceralara çıkararak, tasarrufu öğrenmelerine yardımcı olan Uğurböceği kumbarasını yeniden tasarladı. Finale kalan ve oyuncak tasarımcısı Hakan Diniz imzası taşıyan üç kumbara, Akbank çalışanlarının çocuklarının oylarına sunuldu. Finale kalan kumbaralar arasında çocuklardan en çok oyu alan kumbaranın Kumbirik adıyla üretimine karar verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu, çocukları biriktirmeye heveslendirecek özelliklerin öne çıkmasına özen gösterdiklerinin altını çizdi.

İsfendiyaroğlu, “Bilindiği gibi 2012’de başlattığımız ‘tasarruf seferberliği’ kapsamında bir yandan müşterilerimizin tasarruf etmesini kolaylaştıran ürün ve hizmetler geliştirirken bir yandan da Türkiye’de tasarruf konusunda bir bilinç ve farkındalık yaratmak için, ‘Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar’ projesini hayata geçirdik” ifadelerini kullandı.

Akbank Tasarruf Seferberliği’nin en çok önem verdikleri boyutunu, çocuklara yönelik çalışmaların oluşturduğunu belirten İsfendiyaroğlu, şunları da kaydetti:

“Çocukların bilinçli tüketici olmalarına katkıda bulunmak ve tasarruf reflekslerini geliştirebilmeleri için yola çıktık. Bu yıl projemizi geliştirmek için var olan Uğurböceği kumbaramızı yeniledik. Yeni kumbara karakterimiz Kumbirik, çocuklarla yapacağımız etkinliklerimizde bizimle birlikte olacak. Kumbirik’in, sevimli görüntüsü ve çıkartmalarıyla çocukların kalbini kazanmasını ve onlara tasarruf yolculuğunda iyi bir arkadaş olmasını diliyoruz.”

Akbank’ın yeni kumbarası Kumbirik, şubelerde yeni bir Mevduat Birikim Hesabı, Esnek Birikim Hesabı, Vadeli Mevduat Hesabı veya Akbank Direkt Serbest Hesap açtıran herkese hediye edilecek.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir