Ana Sayfa / Politika / AK Parti’li Canikli’den Kılıçdaroğlu’na eleştiri
AK-PARTİ

AK Parti’li Canikli’den Kılıçdaroğlu’na eleştiri

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sosyal paylaşım sitesi “Twitter”dan eleştirerek, “Eğer Gezi ya da 17-25 Aralık teşebbüsleri başarılı olsaydı, muhtemelen Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapacaklardı. Ama hesapları tutmadı” değerlendirmesinde bulundu.

Nurettin Canikli, Twitter hesabında Kılıçdaroğlu hakkında bazı iddialarda bulunarak, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun tutumuna yönelik eleştirilere yer verdi.

Canikli, “Eğer Gezi ya da 17-25 Aralık teşebbüsleri başarılı olsaydı muhtemelen Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapacaklardı. Ama hesapları tutmadı. Barajı geçmesi için partisinin oylarının bir bölümünü HDP’ye aktardı. Bütün bunların karşılığında Kılıçdaroğlu’na Başbakanlık sözü verildi. PKK’nın avukatlığına soyunan ve bildiri yayımlayan akademisyenlere arka çıktı. Çünkü senaristler öyle istedi. Sonra Rusya ve Putin dostu oldu. İllegal sol örgütlerle yakınlığı ise çok eskilere dayanıyor. Gezi olaylarını hatırlayın. O kadar esnek ki bugün ak dediğine yarın kara diyebiliyor. ‘Paralel çete ile birlikte hareket et’ dediler, CHP’yi onların emrine verdi” ifadelerini kullandı.

“Teknoloji henüz bu kadar esnek bir plastik üretemedi” diyen Canikli, bir diğer paylaşımında da şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu o kadar esnek ki senaristlerin bir dediğini iki etmiyor çünkü bu senaristler Kılıçdaroğlu’nun çok önemli bir özelliğini keşfettiler. Kılıçdaroğlu’nun esneklik kapasitesi.”

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir