Ana Sayfa / Finans / ABank’tan faiz indirimi

ABank’tan faiz indirimi

ABank ekonomiye desteğe devam ediyor, konut kredilerinde faizi yüzde 0,89’a indiriyor.

ABank, 2 yıla kadar vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 1,05’ten yüzde 0,89’a; 2-5 yıl arası vadede ise, yüzde 1,10’dan yüzde 0,99’a indirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezin Erken, bu kararın öncelikle, Türkiye ekonomisinin kesintisiz büyümesine destek vermek amacı taşıdığını vurgulayarak; “Konut kredisinde faiz indirimine giden ilk bankalar arasında yer aldık. Yaşanan toplumsal dayanışma ve geleceğe duyulan güvenin devamının her şeyden önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu aynı zamanda müşteri odaklı yeni bankacılık vizyonumuzun bir yansımasıdır.” dedi.

ABank Hakkında:

Bankacılıkta 24 yılı geride bırakan ABank’ın çoğunluk hissesi Katar’ın önde gelen bankalarından olan The Commercial Bank (Q.S.C.)’a aittir. 2016 Haziran ayı itibarıyla aktif büyüklüğü 13,9 Milyar TL olan ABank, ülke genelindeki 53 şubesi ile odaklandığı tüm sektör ve iş kollarına hizmet veriyor. Operasyonel mükemmellik, hız, teknolojik altyapı ve uzman insan kaynağıyla desteklediği odaklı bankacılık stratejisi doğrultusunda Bireysel, Kurumsal ve Ticari Bankacılık alanındaki ürünleri ile en uygun çözümleri sunan ABank, müşterileri tarafından ilk tercih edilen banka olmayı hedefliyor.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir