Ana Sayfa / Teknoloji / 4,5G ihalesinde en yüksek teklifi verenler
BTK

4,5G ihalesinde en yüksek teklifi verenler

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan 4,5G Yetkilendirmesi İhalesi’nde, B1 paketi için en yüksek teklifi Avea, B2 paketi için Vodafone, B3 paketi için Turkcell verdi.

BTK’da gerçekleştirilen ihalede, 900 MHz frekansına yönelik teklifler değerlendirildi.

B1 paketinde tek teklif Avea tarafından verildi. Şirket, paket için 216 milyon 819 bin 184 avro teklifte bulundu. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir, söz alarak ihale komisyonuna hitaben, şartname gereği paket için teklif veremediklerini belirtti.

B2 paketi için Turkcell ve Vodafone teklif verdi. İki şirket paket için asgari bedel olan 39 milyon 940 bin 376 avro teklifte bulundu. Şirketler sözlü artırmaya katılmadılar. Bu nedenle şartname gereği şirketler arasında kura çekimi yapıldı. Kura sonucu B2 paketi için geçerli en yüksek teklif Vodefone’un oldu.

B3 paketi için Turkcell’in teklifi değerlendirmeye alındı. Turkcell paket için asgari tutar olan 39 milyon 940 bin 376 avro teklif etti.

Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir de ihale komisyonuna yönelik olarak şartname gereği B2 ve B3 paketleri için teklif veremediklerini dile getirdi.

Böylece B1, B2 ve B3 paketleri için ulaşılan toplam teklif 296 milyon 699 bin 936 avro oldu.

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir