Ana Sayfa / Şirketler / 2016’da bize her yer ofis olacak
ekonomi-dunya-hazir-ofis-teknoloji-guvenlik

2016’da bize her yer ofis olacak

Siz hala ofiste çalışanlardan mısınız? T-Systems’ın “Dynamic Workplace” (DWP) hizmetiyle klasik ofisler tarihe karışıyor. Dünyanın lider şirketleri bu hizmetten faydalanarak tüm dünyada sanal ofislerle büyüyor.

Her yeni hizmet ve teknoloji gibi, bulut bilişim de iş yapış modellerini ciddi bir şekilde değiştiriyor. 2016’da bu değişimden en fazla etkilenen alanlardan biri de ofisler olacak. Bulut bilişimle birlikte, masa, PC ve hatlı telefondan oluşan klasik ofisler geçmişte kalıyor. Yarının ofisleri ise; mobil, dijital, her yerden ve her zaman ulaşılabilir ofisler olarak yükseliyor.

Dünyanın olduğu gibi Türkiye’nin de önde gelen BT hizmetleri şirketi T-Systems, şirketlerin bu dönüşümü tamamlamalarına katkı sağlarken, T-Systems tarafından geliştirilen “Dynamic Workplace” (DWP) hizmetiyle şirketler sanal ofislere kavuşuyor.

Araştırma şirketi Vanson Bourne tarafından BT sektöründe gerçekleştirilen bir araştırma göre, BT yöneticilerinin yüzde 46’sı, sanal ofis yatırımını öncelikleri arasında sıralıyor. Bugün birçok global şirketin ofis kiralamak yerine, bulut teknolojisinin sunduğu sanal ofisleri tercih etmesinden yola çıkarak oluşturulan “Dynamic Workplace” hizmetiyle T-Systems, geçmişin klasik ofislerine oranla çok daha fazla avantaj sağlıyor. Bu avantajların başında, çalışanların hareket halindeyken veya şirket dışındayken mobil cihazlarını kullanarak veriye kolaylıkla ulaşabiliyor olmaları geliyor. Diğer yandan, güvenli bulut ortamında çalışmak, şirketlere önemli oranda tasarruf sağlıyor.

ESNEKLİK ARTARKEN, MALİYET AZALIYOR

Dynamic Workplace’in sunduğu avantajlar bununla da sınırlı değil. Dijital ofislerin hayata geçebilmesi için, işyeri bilgileri, PC’ler yerine, T-Systems veri merkezinde, yani bulutta saklanıyor. Böylece her bir çalışan kendi masaüstüne, browser yoluyla ulaşıyor. Kullanıcı arayüzü ise, ister PC, ister laptop, ister akıllı telefon, ister tablet kullanılsın, her zaman aynı kalıyor. Şirketler ihtiyaç duydukları durumda bünyelerine kolayca yeni ofisler ekleyebiliyor. Standart modüller olarak tasarlanan sanal ofisler, çalışanların ihtiyaçlarına ve yönetmeliklere göre ayarlanabiliyor. Tüm bilgi işlem çalışmaları bulutta gerçekleştiğinden, yüksek performanslı teknolojiler yerine, daha basit cihazlar yeterli oluyor. Böylece şirketler donanım açısından önemli tasarruf sağlamış oluyor.

GÜVENLİK TEHDİDİNE SON

Dynamic Workplace’in getirdiği önemli bir diğer avantaj, veri kaybı riskini minimize etmesi. Bir çalışanın bilgisayarını kaybetme durumunda, bilgiler veri merkezinde korunmaya devam ediyor. Sahibi dışında hiç kimse, kaybolan cihaz yoluyla işyeri bilgilerine ulaşamıyor. Bunun nedeni, işyerinin Kişisel Tanımla Numarası (PIN) ve bir kerelik şifre ile güvence altına alınması.

Dynamic Workplace teknolojisinin en önemli modülü “Basic Services” (Temel Hizmetler) olarak tanımlanıyor. Bu modül, masa başına aylık sabit bir ücretle sağlanıyor.

T-Systems Türkiye Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu, “Müşterilerimize, bu kapsamda, yazılım, donanım, bilgi işlem merkezi ve depolama kapasitesine ek olarak, doğrudan şebeke üzerinden telekomünikasyon hizmeti de sunabiliyoruz” diyor. Böylece şirketlerin bilgi ve iletişim teknolojilerini, işlerinin gidişatındaki gelişmeye göre eş zamanlı geliştirebildiklerinden bahseden Kılıçoğlu, “Bu onların yeni piyasa hareketlerine daha çabuk adapte olmalarına ve ona göre eylem almalarına olanak veriyor” diye ekliyor.

T-Systems Hakkında

Dünya çapında 47.600 çalışanıyla müşterilerine tek elden  bilgi  ve iletişim hizmeti sunan ve bu yapısıyla sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer alan Deutsche Telekom’ un kurumsal markası olan T-Systems, tüm dünya’da 160.000 şirketin Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) konusunda stratejik iş ortağıdır. 2005 yılında telekom hizmetleri sağlamak amacı ile kurulan T-Systems Türkiye, karasal hatlar üzerinde veri taşımacılığına sahip lisanslı bir operatör olarak hizmet vermektedir. Amacımız ana şirketimizin stratejileri doğrultusunda kurumsal alandaki müşterilerimize, dünyanın her yerinde olduğu gibi, Türkiye’de de üstün kalite ve esneklikle hizmet sağlamaktadır. http://www.t-systems.com.tr/

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir