Ana Sayfa / Şirketler / 14. İstanbul Bienali, Vodafone ile cebe taşındı

14. İstanbul Bienali, Vodafone ile cebe taşındı

Vodafone tarafından yenilenen “İKSV Mobil” uygulaması ile 14. İstanbul Bienali cebe taşındı.

Vodafone Türkiye’den yapılana açıklamaya göre, Vodafone, 2010 yılından bu yana resmi iletişim sponsoru olduğu İKSV’nin mobil teknoloji gücüyle desteklemeye devam ediyor.

Mart 2011’de hayata geçirilen “İKSV Mobil” uygulaması ile kullanıcılar, İKSV’nin gerçekleştirdiği tüm etkinliklerle ilgili bilgilere herkesten önce ulaşıyor. Kendilerine özel kişisel etkinlik ajandalarını organize edebiliyor ve paylaşabiliyor. Festival programlarını, bilet satış tarihlerini ve etkinlik saatlerini kolayca takip edebiliyor.

Vodafone Red desteğiyle hayata geçirilen “İKSV Mobil” uygulamasıyla tüm İKSV etkinlikleri kolayca takip edilebiliyor. Uygulama 5 Eylül – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında İKSV tarafından gerçekleştirilen 14.İstanbul Bienali’ne özel olarak yenilendi.

Ayrıca kullanıcılar, bu uygulamayla etkinliklerle ilgili en güncel içeriklere ulaşabiliyor, etkinlik mekanlarına yol tarifi alabiliyor ve bilet alım sayfasına doğrudan ulaşabiliyor. Bienal mekanlarına, eserlere, katılımcılara ve etkinliklere kolayca erişiyor. Bienal mekanları için yol tarifi ve toplu taşıma bilgisi alınabiliyor.

Mekanlara yerleştirilen Beacon’lar vasıtasıyla mekan ve sanatçı hakkındaki özel bilgiler yerinde gösteriliyor. Yine Beacon teknolojisi sayesinde bienal eserlerinden bir tanesi uygulama içinde sergileniyor.

Bu eserde 14. İstanbul Bienali’nin ana teması olan “Tuzlu Su” çerçevesinde ilgili mekanın rakımı yani deniz suyundan ne kadar yüksekte olduğu uygulama içerisinde gösteriliyor.

İKSV Mobil uygulaması, iOS ve Android işletim sistemi olan akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebiliyor. App Store ve Google Play Store’dan kolayca indirilebilen uygulamayla tüm İKSV etkinlikleri cebe giriyor.

Yeni geliştirmelerle birlikte, “İKSV Mobil” uygulamasının halihazırda 40 bin olan indirme rakamının 100 bine çıkarılması hedefleniyor.

– “Vodafone Red ile sanata katkı sunmaya devam edeceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Türkiye’de dijital dönüşümün lideri olma vizyonuyla sürekli hizmet ve teknoloji yatırımları yaparken sosyal yatırımlarını da eşit derecede önemsediklerini aktardı.

Kültür-sanat alanındaki yatırımları içinde 2010 yılından bu yana sürdürdükleri İKSV Resmi İletişim Sponsorluklarının önemli yer tuttuğunu belirten Buruk, Vodafone olarak, kendilerini İKSV’nin sadece iletişim sponsoru olarak konumlandırmadıklarını ifade etti.

Buruk, hem İstanbul’u kültür ve sanat alanında bir dünya markasına dönüştürmek, hem de sanatta dijitalleşmenin öncüsü olmak hedefiyle teknolojilerini seferber ettiklerini vurguladı.

Bu kapsamda Vodafone Red’in desteğiyle hayata geçirdikleri “İKSV Mobil” uygulamasını sürekli yenilemeye devam ettiklerini belirten Buruk, şunları kaydetti:

“14.İstanbul Bienali’ne özel yenilediğimiz ‘İKSV Mobil’ uygulamasının bienal izleyicisinin hayatını önemli ölçüde kolaylaştıracağına ve Bienal’e olan ilgiyi artıracağına inanıyoruz. Kültür-sanata verdiğimiz destekle, bir yandan sanat izleyicisinin dijital deneyimini artırırken, bir yandan da iletişim gücümüzü ve global bilgi birikimimizi kullanarak ilgili sanat dalının ya da etkinliğinin farkındalığını ve izlenirliğini artırmayı hedefliyoruz. İKSV etkinliklerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve ülkemizin kültürel gelişimini ileri taşımak hedefiyle Vodafone Red ile sanata katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir