Ana Sayfa / Şirketler / Yapı Kredi tüm kredi kartlarını “Cüzdan”da topluyor

Yapı Kredi tüm kredi kartlarını “Cüzdan”da topluyor

Yapı Kredi Cüzdan uygulaması müşterilerine, bulunduğu lokasyona göre kendilerine en yakın alışveriş noktalarını, bu noktalardaki World kampanyalarını görüntüleme, son alışverişler, limit durumu, puan gibi bilgilere sadece kart şifresi ile erişme ve mobil ödeme kolaylığı sunuyor.

Yapı Kredi’den yapılan açıklamaya göre, kredi kartı platformu World, akıllı telefonlara indirilebilen yeni “Yapı Kredi Cüzdan” uygulaması ile kredi kartı deneyimini dijitale taşıyor.

Yapı Kredi Cüzdan uygulaması müşterilerine, bulundukları lokasyona göre kendilerine en yakın alışveriş noktalarını, bu noktalardaki World kampanyalarını görüntüleme, son alışverişler, limit durumu, puan gibi bilgilere sadece kart şifresi ile erişme ve mobil ödeme kolaylığı gibi birçok ayrıcalık sunuyor.

Tüm Yapı Kredi kredi kartları sahipleri tarafından kullanılabilen ve alışverişlerde kullanıcıların hayatını kolaylaştıran uygulama, bankacılığın dijital yönde gelişiminde de önemli rol oynayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Bireysel Bankacılık ve Kartlı Ödeme Sistemleri Grup Direktörü Serkan Ülgen, şunları kaydetti:

“Yapı Kredi olarak müşteri odaklı bankacılık anlayışıyla, müşterilerimizin bankacılık işlemlerini rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyan yeni hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yapı Kredi Cüzdan’ı da kullanıcıların alışveriş öncesi ve sonrası süreçte hayatlarını kolaylaştıran, onlara zamandan tasarruf imkanı sunan çok kullanışlı bir uygulama olarak tasarladık. Yapı Kredi Cüzdan ile müşterilerimiz World fırsatlarına ve kendilerine sunulan özel tekliflere rahatça ulaşabiliyor ve  yakınlarında bulunan alışveriş noktalarını, bu noktalarda yer alan tüm markaları görüntüleyebiliyor.

Kart bilgilerini görüntüleme özelliği sayesinde ise alışveriş öncesi ve sonrasında limit durumlarını kontrol edebiliyor, son alışverişleri, kullanılabilir limitleri gibi temel bilgilere erişebiliyorlar. Ayrıca Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile mobil olarak ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Tüm bu özellikler çerçevesinde müşterilerimize yenilikçi bir kredi kartı kullanım deneyimi yaşatacağımıza inanıyorum.”

Ülgen, Yapı Kredi olarak Türkiye’de ilk kredi kartını hizmete sunan banka olduklarını belirterek, ilk günden itibaren bu alanda hem tüketici hem de işyeri için kazan-kazan bir sistem oluşturduklarını kaydetti.

Bugün gelişmiş ekonomilerin dahi örnek almaya çalıştığı bir platform oluşturduklarını aktaran Ülgen, “Günümüzde de ilerleyen teknoloji ile birlikte ödeme servislerinin değişmesi nedeniyle alt yapımızda birçok değişiklik ve yeniliğe imza atıyoruz. Bu alanda teknolojik yatırımlarla geliştirilen hizmet ve uygulamalar ile banka müşterilerinin hayatlarını önemli ölçüde kolaylaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapı Kredi olarak kredi kartlarında da dijital dönüşümün altyapı çalışmalarını tamamladıklarını ve Yapı Kredi Cüzdan’ın bu çalışmaların bir sonucu olarak ortaya çıktığını vurgulayan Ülgen, gelecek 10 yılın dijital değişim sürecinde önemli bir hazırlık evresini geride bıraktıklarını, Türkiye’nin ilk kredi kartı markası World’ün, kredi kartlarındaki dijital dönüşüme de öncülük edeceğini aktardı.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir