Ana Sayfa / Politika / Diyarbakır’daki terör saldırıları

Diyarbakır’daki terör saldırıları

Diyarbakır İş Konseyi Platformu, son dönemde terör saldırıları nedeniyle kentte yaşanan mağduriyeti Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a aktardı.

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, son aylarda yaşanan olaylar nedeniyle Sur ilçesi başta olmak üzere il genelinde esnaf ve girişimcilerin zor günler geçirdiğini belirtti.

Aralarında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİSİAD) ile Diyarbakır Ticaret Borsasının da yer aldığı 22 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Diyarbakır İş Konseyi Platformu olarak geçen hafta Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Bakan Yılmaz’dan randevu talep ettiklerini hatırlatan Ebedinoğlu, taleplerinin kabul edilmesinin ardından bugün Ankara’da Şimşek ve Yılmaz ile bir araya geldiklerini kaydetti.

Görüşmede, bölgedeki gelişmelere bağlı olarak yaşanan sıkıntıları iletme imkanı bulduklarını vurgulayan Ebedinoğlu, “Çözüm Süreci’nin devam ettirilmesini istedik. Ayrıca, esnaf ve girişimcinin Bağ-Kur, SSK, vergi borcu, faizsiz kredi ile evini terk etmek zorunda kalan ailelere kira yardımı yapılmasını talep ettik. Taleplerimiz olumlu bulundu” diye konuştu.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir