Ana Sayfa / Politika / Vural: Siyasi çözüm edebiyatına tekrar başlamayın

Vural: Siyasi çözüm edebiyatına tekrar başlamayın

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Temizlenecek il ve ilçelerde terörün tekrar neşet etmemesi için ön alıcı terörle mücadele konsepti geliştirilmeli” dedi.

Vural, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ve milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısında, “Milletin hakkını hukukunu gasp eden yolsuzluk çeteleriyle mücadeleye and içtik. Rüşvet ve yolsuzluğu unutmayacağız ve unutturmayacağız” ifadesini kullandı.

İki yıl önce bugün Türkiye’nin “tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuluk soruşturmasıyla uyandığını” savunan Vural, bu haftanın “17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası” olması için kanun teklifi vereceklerini söyledi.

Parti olarak bu haftada yaşananların unutulmaması için çeşitli etkinlikler yapacaklarını dile getiren Vural, bugün konuyu araştırma önergesiyle TBMM gündemine getireceklerini söyledi.

– “Siyasi çözüm edebiyatına tekrar başlamayın”

Türkiye’nin ateş çemberinden geçtiğini, Anadolu’nun birçok kentinde sıkıntılar olduğunu öne süren Vural, “Bizler terörle mücadele eden asker ve polisimizin tavizsiz, sorgulamadan yanındayız” dedi.

Mücadelenin akamete uğratılmaması gerektiğini ifade eden Vural, şunları kaydetti:

“Askerimiz, polisimiz, silah yoluyla amaçlarına ulaşmak isteyenleri alt edecek, defedecek güce sahip. Yeter ki siyasi irade askerimizin polisimizin elini kolunu bağlamasın. Siyasi çözüm edebiyatına tekrar başlamayın. Dolaba koyduğunuz çözümü çıkartacağız diyerek bunlara yol göstermeyin.

PKK dağdan şehre inmiş şehri ele geçirmiştir. Bu şehirleri bu pisliklere teslim eden kimler? Biz bunları söylerken siz İmralı’da, Dolmabahçe’de pazarlık ediyordunuz. Askeri, polisi, kışlaya karakola hapsettiniz. Polisin, askerin elini kolunu bağladınız, teröristleri serbest bıraktınız, şehirleri ilçeleri ele geçirdiler, şimdi de askerimiz, polisimiz temizlik yapıyor. Biz rüşvet ve yolsuzlukların da bölücülerin de karşısındayız. Temizlenecek il ve ilçelerde terörün tekrar neşet etmemesi için ön alıcı terörle mücadele konsepti geliştirilmeli.”

– “Askerin çekilmesini kim istedi”

Vural, tutuklamalar ve Can Dündar’ın ifade vermesiyle ilgili sorular üzerine, “Yavuz hırsız ev sahibini bastırıyor. Hesap vermesi gerekenler hesap sorma noktasına geliyor” dedi.

Bir soru üzerine, Başika Kampı’ndan bir grup askerin kuzeye çekildiğini ifade eden Vural, “Askerlerimizin bir kısmının kuzeye çekilmesini kim istedi? Bu, ABD başkan yardımcısının talimatıyla mı oldu” diye sordu. Vural, bu konuyla ilgili hükümetin parlamentoya ve kamuoyuna bilgi vermesi gerektiğini söyledi.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir