Ana Sayfa / Gündem / DAP bölgesinin stratejik yol haritası çıkarılacak

DAP bölgesinin stratejik yol haritası çıkarılacak

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi sorumluluk sahasında yer alan 14 ilde sanayi sektörünün gelişmesi için girişimcilik ve yenilikçilik ihtiyaçları belirlenerek, stratejik yol haritası çıkarılacak.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) arasında bölge illerinin girişimcilik ve yenilikçilik ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir ve TTGV Proje ve Danışmanlık Hizmetleri Koordinatörü İhsan Karataylı ile TTGV İdari ve Mali İşler Koordinatörü Mine Küçükkiremitçi tarafından imzalanan işbirliği protokolüyle “Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi” hayata geçirilecek.

Demir, imza töreninde yaptığı konuşmada, projenin, bölgenin öncelikli ihtiyaçlarından birine cevap vereceğini ifade ederek, yapılacak analiz çalışmasıyla bölge ilerinde sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmaların girişimcilik ve yenilikçilik ihtiyaçlarının ortaya konulacağını belirtti.

Bölge illerinde 14 ay sürecek proje sonucunda ortaya çıkacak sonucun raporlandırılacağını dile getiren Demir, “Proje bitiminde hazırlanacak rapor doğrultusunda bölgedeki firmaların rekabet koşullarına uyum sağlaması, gelişen teknolojiye ayak uydurabilmesiyle ilgili strateji planları belirlenecek” dedi.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir