Ana Sayfa / Şirketler / Ertaş: Biz eve gitmeden ürün gidecek

Ertaş: Biz eve gitmeden ürün gidecek

Sahibinden.com Üst Yöneticisi (CEO) Burak Ertaş, gelecekte mağazalarda çok farklı deneyimlerin olacağını belirterek, “Belki de mağazalarda sadece örnekleri göreceğiz. Stok merkezden yönetilecek, belki evimize giderken aldığımız ürün bizden önce eve ulaşmış olacak” dedi.

Ertaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, Ekonomi Bakanlığı’nın desteği, Arçelik, Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türk Hava Yolları (THY) ve Turkcell’in stratejik ortaklığında, partner ülke Hollanda’nın katkısıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında gerçekleştirilen “Türkiye’nin E-Ticaret Liderleri” başlıklı panelde konuştu.

Konuşmasında 2000 yılından bu yana alıcıyla satıcıyı ya da kiralayanla kiracıyı buluşturan bir platform olduklarını aktaran Ertaş, sahibinden.com’da seri ilan ve güvenli e-ticaret olmak üzere iki iş modelinden söz edilebileceğini kaydetti.

Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) 2014 yılı Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü Raporu’na göre yüzde 35 artış gösteren e-ticaret’in 18,9 milyar liralık hacme ulaştığı bilgisini veren Ertaş, “Gelecekte mağazalarda çok farklı deneyimler olacak. Belki de mağazalarda sadece örnekleri göreceğiz. Stok merkezden yönetilecek, belki evimize giderken aldığımız ürün bizden önce eve ulaşmış olacak” şeklinde konuştu.

Ertaş, e-ticaretin gelişiminde deneyimin öne çıktığını dile getirdi.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir