Ana Sayfa / Sivil Toplum / ATO: Ankara’yı marka şehir haline getirmek arzusundayız

ATO: Ankara’yı marka şehir haline getirmek arzusundayız

Ankara Ticaret Odasınca (ATO) ilk kez düzenlenen Ankara Marka Festivali başladı. 

ATO Congresium’daki festivalin açılışında konuşan ATO Başkanı Salih Bezci, günümüz dünyasında sadece ürünlerin değil şehirlerin de markalaştığını söyledi.

Dünyanın pek çok yerinde turistik şehirler bulunmasına karşın bunların hepsine marka şehir denilemeyeceğini belirten Bezci, “Marka şehir öğrenci, turist, tüccar, yatırımcı çekebilen şehirlerdir” dedi.

Ankara’nın kültürel miras olarak çok şanslı bir şehir konumunda bulunduğunu kaydeden Bezci, “ATO olarak misyonumuz gereği Ankara’yı marka şehir haline getirmek arzusundayız” diye konuştu.

Markalaşmanın, Türkiye’nin gelişmiş ülkeler arasında yer almasının en önemli koşullarından olduğunu ifade eden Bezci, işletmelerin küresel ürün ve markalaşmaya her zamankinden daha fazla önem vermeleri gerektiğini vurguladı.

Bir şehrin marka olması ile toplumun her kesiminin hayat şartlarının yükseleceğine işaret eden Bezci, “Biz istiyoruz ki Ankara, tüm dünyanın tanıdığı bir şehir olsun” ifadesini kullandı.

ATO Reklam Marka ve Pazar Geliştirme Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu da markalaşmanın ülke ekonomileri için önemli olduğunu belirterek, “ATO bugün markalaşma yolunda temele demir bağladı, tuğla ekledi. Ancak bu bir başlangıç daha ileri adımlar atacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından aralarında Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık’ın da bulunduğu sponsorlara plaket verildi.

 

Ekonomi Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir