Ana Sayfa / Sivil Toplum / Gençlik Platformu Ankara’da başlangıç yaptı
tusiad

Gençlik Platformu Ankara’da başlangıç yaptı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), kuruluş hazırlıklarını sürdürdüğü  bir çalıştay gerçekleştirdi.

TÜSİAD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, İç Anadolu Çalıştayı kapsamında, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Koç, TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Esin Güral Argat, Metin Akman ve Murat Özyeğin, Ankara ve çevre illerden gelen üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

TÜSİAD’ın Gençlik Platformu oluşumunun temellerini atma amacıyla dün Ankara’da düzenen İç Anadolu çalıştayına 13 ildeki 26 üniversiteden 68 öğrenci katıldı.

– “Gençlerle işbirliğini önemsiyoruz”

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, sürdürülebilir politikalar üretilmesi adına gençlerin çok değerli olduğunu belirterek, gelecek vizyonu belirlenirken gençlerin de süreçlere dahil edilmesini önemsediklerini kaydetti.

Başaran-Symes, gençlerle olan işbirliğini artırarak devam ettirme arzusunda olduklarının altını çizerek, bu sayede gençlerin Türkiye markasını yeni projelerle daha yukarı taşıyabileceklerini kaydetti.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Koç da çok keyifli, enerjik ve dinamik bir gün geçirdiklerini belirterek, çalıştayın gençlerle bir arada olma, sahaya inme noktasında güzel bir fırsat olduğunu ifade etti.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ise çalıştaya katılan öğrencilerin geleceğe umutla baktıklarına dikkati çekerek, girişimcilik dünyasına karşı duruşları bakımından oldukça kararlı ve farklı bir profil çizen gençlerle bir arada olmanın umut verici olduğunu belirtti.

 

Ekonomi Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir